Første økt med Allidrett på nye Vestli skole
Postet av Frank Eilert Fossum den 31. Aug 2021

Det har vært en lang pause for Allidrett. Men, det var verdt å vente på for å kunne ta i bruk flerbrukshallen på Vestli skole. Alt er nytt, luftig og lyst. Og den ytterste av de tre banene har gjennom store vindusflater flott utsyn mot skogen i Lillomarka. Her kan man ta seg to minutters pause, bare kose seg og nyte utsikten.
Men, det viktigste ved en idrettshall er selvfølgelig at den er utstyrt slik at den bidrar til en god idretts- og lekglede. Og det så slik ut ved det første møtet med hallen.
Randi og instruktørene Christian, Aqsa, Zara og Ann hadde tid før ungene kom til å ta en runde på skolen og i flerbrukshallen. Det er Stovner SK som har driftsansvaret for flerbrukshallen.

Inngangspartiet til skolen er rett og slett trivelig


Tilbake i idrettshallen kunne vi konstatere at også den gir et innbydende inntrykk. Inngangspartiet inneholder rom for tilsynsvakt, kjøkken/kiosk, heis og wc. Den store hallen kan deles i tre. Publikumsgalleriet har sitteplasser i tre. Det er nok varmere å sitte på enn betong.

På taket er det flate for ballspill

Hallen rommer også en flott speilsal

Ballettesting

Her er det god plass til allidrett. Og nå kan foreldrene sitte på publikumsgalleriet og følge ungenes krumspring . . .

. . . og mye krumspring kan det bli med alt det flotte utstyret hallen har til rådighet

Instruktørene tester utstyret

Og da kan moroa starte!

Innebandy

Ringer

Turn, og mye mer som Randi og hennes instruktører finner på for at ungene skal få utfolde seg
ALLIDRETTEN 
foregår mandager i Flerbrukshallen på
Vestli skole, Vestlisvingen 189.
Rett ved Vestli T-banestasjon.
Barnehagebarn kl. 17:00–17:55
Skolebarn kl. 18:00–19:00
For spørsmål kontakt Randi på mail:
Randi_Flaten@hotmail.com
Velkommen!
1 Kommentar
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Frank Eilert Fossum
Siste seriekamp står for døra for A-laget
27.10.2025